Nüüd esindab StS Coupling GmbH-d põhjamaades ja Baltikumis Mekanex. StS Coupling GmbH paikneb Saksamaal Frankfurt-i piirkonnas, kuhu on ühe katuse alla koondatud nii tootmine, arenduskeskus kui ka valmistoodangu ladu. Sidurite valmistamisel kasutatakse moodsaid töötlemiskeskusi ja sisemist kvaliteedikontrolli süsteemi. Tänu kõrgele väärindamisastmele ja paindlikkusele suudab StS valmistada spetsiifilisi sidureid vastavalt kliendi soovitud mõõtudele, materjalile ja täpsusastmele.

 

wkeg

 

Näiteid amortisaatorid:

 

Sülfoonsidurid tüüp WK

Sülfoonsidureid valmistatakse läbimõõduga kuni 208 mm ning mitmete fikseerimise – ja lukustamis võimalustega. Keerdude osa on roostevabast terasest, muhvid alumiiniumist või roostevabast terasest. Nad on lõtkuvabad ja sobivad servoajamitele, pulsianduritele, positsioneer-imisseadmetele jm.

 


 

Elastne sidur tüüp WKE

Sidur on elastne ja lõtkuvaba, sobilik kasutamiseks enamikes aplikatsioonides. Siduri pooled on polümeersest materjalist risti abil galvaanilisel eraldatud. Elastne element vähendab vibratsioone ja aitab kompenseerida paigaldamisel tekkivaid vigu. WKE kannab üle väga suuri momente arvestades oma suhteliselt väikseid gabariite. Sidurid on liistusoone ja stopperkruviga (WKEG) ja kinnitus-klambriga (WKEN), samuti koonusklambriga eriti suurtele koormustele. Mekanex hoiab kiirete tarnete tarvis laos enim kasutatavaid variante. Tootevalikust leiab ka roostevabast terasest elastsed sidurid.

 


 

Kaitsesidur tüüp SWK

Ülekannetes, kus on risk ülekoormusele, võib kasutada kaitsesidurit SWK. Sidurid tarnitakse eelseadistatud väändemomendiga, mida on võimalik vastavalt vajadusele reguleerida. Spetsiaalne vedrusüsteem tagab murdepunkti muutumatuse ja elimineerib libisemise normaalses tööolukorras. Kaitsesidurid on lõtkuvabad, hooldusvabad ja fikseerimiseks kasutatakse klambrit või koonusliitmikku. SWK-l on kolm konfiguratsiooni teiste siduritega: flanšiga sidur, sülfoonsidur ja elastse elemendiga sidur.

 


 

Magnetsidur tüüp K

Magnetsidur kannab väändemomendi ühelt võllilt teisele üle magnetite abil, kusjuures võllid kokku ei puutu. Sidur KM on sünkroonne variant, mis tagab selle, et võllid pöörlevad täiesti sünkroonselt kuni eelseadistatud koormuseni. Kui see ületatakse annavad magnetid järgi ja seadmeid kaitstakse ülekoormuse eest. Sidurit saab kasutada ka nn momentvõtmena, kui soovitakse tagada ettenähtud pingutusmoment, näiteks poltliitel. KH sidur töötab hüstereesi põhimõttel, mille tulemusel üks võllidest jääb maha. Kui maksimaalne väändemoment ületatakse, tagatakse pehme üleminek. Kasutusvaldkondadeks võivad olla sujuvad käivitused, – pidurdused. Väändemoment on reguleeritav siduri pikkuse muutmise teel Sellisel viisil muudetakse magnetvälja parameetreid.

 


 

Võllid tüüp ZWK

StS valmistab ka komplektseid võlle, mida iseloomustavad väändejäikus ja täpsus. Kasutusvaldkondadeks on näiteks kruvitungraudade süsteemid, lineaarmoodulid jm. Võlle valmistatakse nii terasest kui alumiiniumist, mis omakorda on kombineeritud erinevate sidurite ja nende kinnitusalternatiividega.