Mekanex on alustanud koostööd KMS Stoßdämpfer GmbH-ga. Nende hüdrauliliste amortisaatorite omatoodang on nüüdsest lisatud meie tootevalikusse. KMS asutati 1973 a. Saksamaal. Tegemist on perefirmaga, mis toodab nelja tüüpi ja erinevas suuruses amortisaatoreid. Kui on vajadus spetsiifilisele amortisaatorile, siis konstrueeritakse ja valmistatakse isegi neid. Võimaldamaks kiiremat tarnet, hakatakse kesklaos hoidma enim levinud mudeleid.

 

 

Näiteid amortisaatorid:

 

SES – Isekompenseeruv amortisaator

SES amortisaator on projekteeritud eelnevalt spetsifi-tseeritud koormust arvestades. Valik on lai, et oleks võimalik leida õige amortisaator igale aplikatsioonile. Neid amortisaatoreid kasutatakse eelkõige kohtades, kus mass, kiirus ja tsüklite arv on määratletud.

 


 

STD – Seadistatav amortisaator

KMS seadistatavad amortisaatorid STD leiavad kasutamist aplikatsioonides, kus on vajadus reguleerida summutusvõimet. Näiteks, kui konst- rueerimise faasis ei ole mass ja kiirus täpselt teada. STD läbimõõt on vahemikus 12–120 mm, samuti on pikkuste valik mitmekesine.

 


 

SDN – Ohutusamortisaatorid

SDN seeria massiivsed amortisaatorid on konstrueeritud kasutamiseks kaitse- ja/või ohutusamortisaatoritena, näiteks: kraanadel ja liftidel. Normaalolukorras osutavad nad minimaalset vastusurvet, kuid õnnetusjuhtumi korral tagab amortisaator kontrollitud aeglustuse, et kaitsta seadmeid. SDN läbimõõt on vahemikus 110–140 mm ja käigupikkus kuni 1200 mm.

 


 

HBV – Kontrollitud kiirusega

Hüdraulilised pidurdussilindrid on välja töötatud selleks, et kontrollida liikuvaid aplikatsioone, näiteks pneumaatilisi silindreid. HBV silindreid kasutatakse tootmis- ja töötlemisseadmetes, nagu puurpinkides ja järkamisseadmetes, kus konstantne liikumine on ülimalt oluline. Kiirust reguleeritakse sellega, et silinder piirab ettenihke jõudu, mille tulemusel on ühtlane kiirus saavutatav ja seda suhteliselt suure täpsusega.